ul. Pogodna 17, 62-510 Konin, tel./fax 63 242 74 80, e-mail: przedszkole13@edu.konin.pl
Moje dziecko idzie do szko造

Dnia 21.05.2012 roku w naszym przedszkolu odby造 si warsztaty dla rodziców pod has貫m "Moje dziecko idzie do szko造".

Warsztaty prowadzi豉 Pani Wioletta Wanat - pedagog.

Przej軼ie z zabawy przedszkolnej do nauki w szkole dla wielu dzieci jest trudnym progiem, cho nauczanie zintegrowane w pierwszych 3 latach nauki jeszcze nie przypomina miejsca, z którym kojarzy nam si szko豉. W 鈍iecie dziecka mo瞠 to by jednak zmiana, która ujawnia niewidoczne dotychczas trudno軼i dziecka b康 obszary nieharmonijnego rozwoju. W jakim aspekcie mo瞠 ono by jeszcze nie gotowe na przekroczenie tego progu i stawia na ró積e sposoby opór.

Warto dziecku pomóc ju na tym etapie, by problemy nie utrwala造 si i nie stawa造 si coraz bardziej dotkliwe. Jest to zadanie nie tylko dla nauczycieli ale równie dla rodziców, którzy swoj postaw i dzia豉niami w domu mog du穎 zrobi dla swoich dzieci.

Na spotkaniu rodzice dowiedzieli si:

• co to jest dojrza這嗆 szkolna dziecka,
  • czym s progi rozwojowe dziecka i czym si charakteryzuje moment rozpocz璚ia nauki szkolnej,
  • czego dziecko potrzebuje, by 豉godnie przekroczy ten próg,
  • jak towarzyszy dziecku w jego prze篡ciach zwi您anych z pój軼iem do szko造,
  • jak przygotowa dziecko do pój軼ia do szko造,
  • jak rozpoznawa, czy dziecko jest emocjonalnie gotowe przekroczy próg szkolny.

Warsztaty by造 okazj do uczenia si:

• dobrego kontaktu z dzieckiem,
  • sposobów rozpoznawania potrzeb w豉snego dziecka,
  • towarzyszenia w豉snemu dziecku w rozwoju,
  • g喚bszego rozumienia pojawiaj帷ych si trudno軼i dziecka.