Spotkanie z Mikołajem w grupie I i II – 2019

Czas przedświąteczny w naszym  Przedszkolu nr 13 „Słoneczko” był czasem intensywnych, ale i  radosnych przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.  Dzieci uwielbiają ten okres, w którym przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek i wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Gdy wszystko zostało przygotowane nadszedł dzień uroczystych grupowych spotkań choinkowych, które odbyły się 19 i 20  grudnia. Na uroczystości jak zawsze licznie przybyli rodzice. Cała uroczystość wprowadziła dzieci, ich rodziców, a także personel przedszkola w świąteczny nastrój. Wszyscy wiemy o tym, że choć Boże Narodzenie nie należy do najważniejszych świąt to są to święta najpiękniejsze, najbardziej kolorowe, strojne, wprowadzają w zadumę i przywołują uczucia miłości i jedności. Boże Narodzenie to także i przede wszystkim liczne tradycje, które my Polacy tak lubimy i kultywujemy. W naszym przedszkolu uczymy dzieci jak bardzo są one ważne i dlaczego należy o nich pamiętać, aby każde następne święta były równie podniosłe, przeżywane w atmosferze radości i pojednania. Nasze uroczystości taki właśnie miały charakter. Dzieci z grupy młodszej prezentowały się bardzo strojnie i elegancko. Były tańce śnieżynek, taniec z pomponami, wiersze i piosenki dla Mikołaja, który oczywiście jak co roku przyniósł dla wszystkich Dzieci prezenty. Starszaki zaprezentowały taniec śnieżynek, aniołków, były tańczące choinki i Mikołaje.  Do tej grupy także przybył Mikołaj  z prezentami.  Nasze uroczystości zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd   z rodzicami.