Akcja MEN – szkoła do hymnu 8.11.2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska
po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy   w wolnym i suwerennym kraju.
W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze przedszkole włączyło się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Była zorganizowana  uroczystość dla rodziców, gości i uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Przedszkola nr 16. Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja MEN – „Rekord dla Niepodległej”, w której braliśmy udział. Dzieci wraz  z personelem odśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy. W tym roku szkolnym, aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, także włączyliśmy  się do akcji organizowanej przez MEN  „Szkoła do hymnu”.  W piątek 8 listopada  o symbolicznej godzinie 11.11 został wspólnie zaśpiewany w przedszkolu  „Mazurek Dąbrowskiego” .